12.11.2016 10:01 - Франция успя над Швеция и оглави нашата група
Автор: vilinews Категория: Спорт
Прочетен: 198 Коментари: 0 Гласове:
0

image
Франция победи Швеция с 2:1 в среща от група А на световните квалификации. Двубоят се игра на "Стад дьо Франс" в Париж.

След равностойни първи 45 минути, гостите изненадващо откриха резултата в началото на втората част с попадение на Емил Форсберг. Полузащитникът на хита в Бундеслигата "РБ Лайпциг" се разписа от пряк свободен удар.

Франция обаче се мобилизира и стигна до пълен обрат. В 58" Пол Погба се възползва от отличен пас на Димитри Пайе и с глава изравни, Седем минути по-късно вездесъщият Пайе добави към сметката си и гол - 2:1.

Трите точки направиха "петлите" едноличен лидер в групата А, в която е и България. Франция е с актив от 10 точки и все още не познава вкуса на поражението. Тимът на Швеция остава на второто място със 7, но най-вероятно ще бъде задминат от този на Холандия. На "лалетата" предстои мач с аутсайдера Люксембург. В неделя пък България е домакин на Беларус.